Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 maj 2019 10:43

Malarstwo w Towarzystwie Jazzu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

25 maja 2019 roku w GCKiB w Czarnej Dąbrówce odbędzie się wystawa malarska Wiolety Wilma z Jasienia, połączona z koncertem zespołu jazzowego "Bromberg Stadt Trio" z Bydgoszczy.

Podczas sobotniego popołudnia obejrzymy kilkanaście obrazów. Wśród nich pojawią się zarówno te przedstawiające naturę, jak i będące wizjami samej artystki. -" Uwielbiam przyrodę, śpiew ptaków oraz błogą ciszę. Moim przyjacielem jest taniec, a wraz z muzyką płynę, azylem zaś malarstwo. Zachwycam się pięknem przyrody. Po rodzicach odziedziczyłam zdolności plastyczne i artystyczne. Są one moją dumą" - mówi malarka.

Kolejnym punktem naszego spotkanie będzie koncert jazzowy. Bromberg Stadt Trio to grupa muzyków z Bydgoszczy w składzie Maciej Majcherczak, Maciej Młóciński oraz Waldemar Matecki.

Maciej Młóciński - absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu. Jednocześnie jego pasją jest granie na gitarze basowej, której możliwości odnajduje w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Na obu tych instrumentach realizuje się pracując w "Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica" w Słupsku, z którą nagrał wiele płyt, m.in. z Richardem Galliano. Jest współzałożycielem zespołu "Tango Cancion", ponadto występuje w licznych składach muzycznych,również jako muzyk sesyjny. Współpracuje z Zespołem Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska", z orkiestrami w Bydgoszczy, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Operą na Zamku w Szczecinie oraz teatrami - Polskim w Bydgoszczy i im. W.Horzycy w Toruniu.
Gościł na wielu scenach polskich, występował w licznych krajach Europy (m.in. Litwa, Finlandia, Hiszpania, Niemcy, Rosja, Turcja) oraz Brazylii, Peru i Stanach Zjednoczonych.

Maciej Majcherczak - pianista, akordeonista, aranżer. Ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Pile, następnie odbył studia Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertował w wielu miejscach w Polsce i za granicą, m. in. w Niemczech, Belgii, Holandii, USA, Meksyku oraz na Litwie. Występował również na scenie gościnnie z wieloma zespołami muzycznymi, m.in. trio jazzowym z Kanady na pokładzie statku pasażerskiego Carnival Pride. Organizator wielu imprez muzycznych zarówno jako wykonawca jak i kierownik muzyczny. Ma na swoim koncie wielokrotną współpracę z MDK nr 4 w Bydgoszczy jako juror podczas różnorodnych przesłuchań oraz konkursów ogólnopolskich, MDK nr 5 w Bydgoszczy jako akompaniator oraz aranżer i współtwórca wydanej w grudniu 2012 roku płyty "Niech kolęda nas zjednoczy głosząc chwałę cichej nocy" wraz ze Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica ARTMUZA 5. Od 1995 roku do dziś współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. W roku 2007 ukończył studia licencjackie na wydziale ekonomii. Poza muzyką jego hobby to szachy, brydż i żeglarstwo.

Waldemar Matecki - perkusista z długoletnim stażem, grający w różnych stylach. Przez blisko 25 lat grał na statkach pasażerskich m.in z amerykańskimi muzykami.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytany 363 razy